Dvasinis Mokytojas
Kiekvienas galėtų tapti dvasiniu mokytoju, jei tai būtų nurodyta šventraščiuose. Vedų šventraščiai teigia, kad tik brāhmaṇai gali tapti inicijuojančiais Gurū. Kiekvienas, kuris trokšta išsivadavimo ir teigia esąs tyras bhaktas – turi laikytis visų vedinių standartų savo gyvenime.
Śrīla Visvanātha Chakravartī Ṭhākura pabrėžia, brāhmaṇādi tulya ādaraṁ lakṣayati na ca 'para-dharmo bhayāvaha' iti vācyam, jei asmuo turi brāhmaṇiškų savybių – jis turi būti gerbiamas kaip brāhmaṇas, tačiau jis negali laikyti savęs brāhmaṇu. Viešpats aiškiai pabrėžia – atlikti kitų pareigas tobulai yra pavojingiau, nei vykdyti savo pareigas netobulai. Kiekvienas, kuris nuoširdžiai siekia dvasinės pažangos turėtų nuolankiai sekti Vedų nurodymais bei atsižvelgti į dabartinę situaciją, kurioje atsidurta dėl praeities karmos. Tvirtindamas, kad laikote save esant nuolankiu, reiškia, jog vykdote Viešpaties bei šventraščių nurodymus ir nieko neiškreipiate prisdengdami atsidavimo tarnyste. Atsidavimo tarnystės pradžioje kiekvienas turėtų pradėti laikytis šventraščių nurodymų. Praėjus kiek laiko nuo tarnystės pradžios visi nurodymai taps įpročiu. Kvailiai ir neišmanėliai tiki mirtingaisiais vyrais ir vykdo jų nurodymus, o protingieji seka šventraščių nurodymais.
Tas, kuris tarnauja brāhmaṇui, bus apdovanotas begaline malone; Tačiau tas, kuris pavydi – bus pasmerktas. Titulai Brāhmaṇa ir Dvija gali būti taikomi tiek paprastiems žmonėms, įgyjusiems brāhmaṇo savybių, tiek brāhmaṇams – prigimtinės teisės dėka. Bet pavadinimas Vipra gali būti skirtas tik kvalifikuotam brāhmaṇui, kuris gimė toje dinastijoje. Tokios dinastijos atsineša etiketą ir karmą iš savo praeitų dorybingų gyvenimų, kad išlaikytų tradicinę Vedų sistemą tyra. Indijoje vis dar egzistuoja tokios dinastijos, bet jų yra labai mažai. Vedų standartas teigia, kad dvasinis mokytojas turėtų ateiti tik iš tokios brāhmaṇų šeimos.
[Jo Dieviškoji Malonė Mahāmaṇḍaleshwar Mahant Kṛṣṇa Balarām Svāmī Prabhupāda, „GURU NIRNAYA DIPIKA, Šventraščiai nurodo: kas gali ir kas negali tapti Guru“, p. 26, išvertė Bhaktin Akvilė]
Kategorija
-
Citatos