Tobulo jogo požymiai
Jogos mokslo ekspertai teigia, kad kūno lengvumo pojūtis, išsilaisvinimas iš kančių, atsitraukimas nuo materialių tenkinimosi objektų, puiki kūno sandara, palankiai nuteikiantis balsas, malonus kūno kvapas, ir sumažėjęs tuštinimosi poreikis – tokie yra preliminarūs tobulo jogo išoriniai požymiai.
laghutvam arogyam alolupatvam
varna prasadam svara-sausthavam ca
gandhah subho multra-purisam alpam
yoga-pravrttim prathamam vadanti
KOMENTARAS
Jogas įgyja galias, kad galėtų kontroliuoti materialiuosius elementus. Jis taip pat įgauna ir vidinių galių. Tokio jogo kūnas tampa toks lengvas; jei tokį kūną panardintume į vandenį – jis neskęstų, tiesiog plūduriuotų kaip valtis. Toks asmuo niekuomet neserga. Nesvarbu kokia veikla toks jogas užsiima – ligos nepaliečia tokio kūno. Materialūs dalykai tokiam asmeniui atrodo ne ką geriau nei šiukšlės. Kaip „Chanakya Niti“ teigia, para-dravyesu lostavat. Kitų asmenų vertybės prilygsta purvui.
Jei jogas pamato juslinius objektus - jis nejaučia jiems jokios traukos. Tikras jogas fiziškai yra labai patrauklus. Toks asmuo nesinaudoja jokiais kvepiančiais aliejais, kūnas išskiria natūralių kvepalų aromatą, todėl toks kūnas labai maloniai kvepia. Jogas beveik nesinaudoja tualetu, nes jo alkio poreikis praktiškai lygus nuliui. Tokie natūralūs asmeniniai įpročiai, didžiuosius išminčius išskiria iš kitų asmenų, ir tai yra preliminarūs tobulo jogo požymiai.
[Jo Dieviškoji Malonė Mahāmaṇḍaleshwar Mahant Kṛṣṇa Balarām Svāmī Prabhupāda, „Śvetāśvatara Upaniṣad“, 2.11, išvertė Bhaktin Akvilė]
Kategorija
-
Citatos