info@haribol.lt

Vaiṣṇavų kalendorius

  • Home
  • Vaiṣṇavų kalendorius

Kiekvienais metais prieš naujus Vedinius metus Jo Dieviškoji Malonė Mahāmaṇḍaleshwar Mahant Śrī Kṛṣṇa Balarām Svāmī Prabhupāda apskaičiuoja Vaišnavų kalendorių. Jis gimė ir užaugo nušvitusioje Gaudiya-Brahmana šeimoje, kilusioje iš Kasyapos Muni, švenčiausioje Indijos žemėje, Šri Vrindavano Dhamoje. Jis yra Vedinių žinių ir šventosios astrologijos ekspertas. Jis kasmet apskaičiuoja Vaišnavų kalendorių, nurodydamas tinkamas šventas ir ekadašių datas. Šis kalendorius tiksliai atitinka senovinio šventraščio „Haribhakti Vilasa“ taisykles, kurias parašė Srila Sanatana Gosvami, tiesioginis Viešpaties Čaitanjos Mahaprabhu mokinys.

Kiekvienas Bhagavat Dharma Samaj pasekėjas privalo laikytis šio tinkamai astrologiškai apskaičiuoto kalendoriaus pagal tikslią „Haribhakti Vilasa“ sistemą. Yra dvi Vedų astrologijos sistemos – Saulės apskaičiavimas ir Mėnulio apskaičiavimas. Vaišnavai, atsidavusiųjų linijoje, vadovaujasi Mėnulio kalendoriumi, kad tiksliai apskaičiuotų tithi (mėnulio dieną). Yra dvidešimt septyni žvaigždynai ir jie keliauja su mėnuliu. Keliaudamas Mėnulis neša Tithi. Todėl Vedinis religinių datų skaičiavimas priklauso nuo Mėnulio padėties, o ne nuo konkrečios šalies geografinės padėties. Dvasiniame gyvenime svarbiau žinoti, kaip teisingai apskaičiuoti Tithi, nei jį stebėti.

VEDŲ TAISYKLĖS, KAIP LAIKYTIS
EKADAŠI PASNINKO DVADAŠI DIENĄ

Mūsų Vaišnavų kalendoriuje kruopščiai laikomės visų privalomų Vedų taisyklių, kaip apskaičiuoti Ekadašio pasninko datas, kad tas, kuris pasninkauja per Ekadasi gautų tinkamus ir pakankamus nuopelnus.

  1. Jei Punarvasu Naksatra sutampa su šviesiųjų dviejų savaičių (priešpilnio) Dvadasi diena, šis pasninkas vadinamas Jaya Mahadvadasi.
  2. Jei Sravana Naksatra sutampa su šviesiuoju dienos periodu Dvadasi dieną (priešpilnis), tuomet Ekadaši pasninkas atliekamas Dvadasi dieną ir vadinamas Vijaya Mahadvadasi.
  3. Jei Rohini Naksatra sutampa su šviesiuoju dienos periodu Dvadasi dieną (priešpilnis), Ekadasi pasninkas atliekamas Dvadasi dieną ir yra vadinamas Jayanti Mahadvadasi.
  4. Jei Puksa Naksatra sutampa su šviesiuoju dienos periodu Dvadasi dieną (priešpilnis), Ekadasi pasninkas atliekamas ne Ekadasi dieną, o Dvadasi dieną, ir ji vadinama Papanasini Mahadvadasi diena.
  5. Jei Ekadasi tęsiasi, kai Dvadasio diena prasideda, tuomet ji vadinama Unmilini Mahadvadasio diena, o Ekadašio pasninkas atliekamas Dvadasio dieną.
  6. Jei devyniasdešimt minučių iki saulėtekio Ekadasi tęsiasi, o Dvadasi tęsiasi visą dieną ir kitą rytą susimaišo su Trayodasi, tuomet pasninkas atliekamas Dvadasi dieną ir jis vadinamas Vyanjuli Mahadvadasi pasninku.
  7. Jei bet kurią šviesią mėnesio dalį (priešpilnis), Ekadaši tithi yra labai anksti ryte ir Trayodasi išlieka visą dieną iki tos nakties pabaigos, o Dvadasi tithi gali būti matomas arba nematomas (net jei tik dalelė Dvadasi), tai vadinama Trisprusha Mahadvadasi, o Ekadaši pasninkas atliekamas Dvadasi dieną.
  8. Jei Amavasya (jaunatis) arba Purnima (pilnatis) tithis tęsiasi iki kitos dienos, Ekadašio pasninkas atliekamas Dvadasi dieną per tas dvi savaites.

Iš Hari Bhakti Vilasa/Bhramanda Purana, šaltinis – Jo Dieviškoji Malonė Mahāmaṇḍaleshwar Mahant Śrī Kṛṣṇa Balarām Svāmī Prabhupāda.

 

 / 

Sign in

Send Message

My favorites